Kullanım Koşulları


Kiminismi (www.kiminismi.com) sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki site kullanım şartlarını okuyun. Siteyi herhangi bir şekilde kullanan tüm ziyaretçi ve üyeler bu sayfadaki şartlara uymayı kabul etmiş sayılacaktır. Şartları kabul etmiyorsanız lütfen siteyi kullanmayın. Bu metinde kullanılan "Kullanıcı" terimi, siteyi üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

- Bu sayfada yer alan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla Kiminismi tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar Kiminismi hizmetlerini herhangi bir şekilde kullandıkları anda, bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır.

- Bu sitenin içerdiği yazılımın telif hakkı Kiminismi'na aittir ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, işlenmesi ve yayınlanması, ve bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. Kiminismi, bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

- Kiminismi'nde gösterilen tüm veriler kullanıcının yapmış olduğu sorgulama esnasında eşzamanlı olarak diğer sitelerden çekilmektedir. Kullanıcılar sosyal medya sitelerine üye olurken üyelik sözleşmesini kabul etmiş olurlar. Bu sözleşmeye dayanarak sosyal medya siteleri gizli olmayan yani halka açık olan verileri diğer site veya uygulamlarla paylaşabilir. Kiminismi bu sosyal medya sitelerinin resmi olarak sağladıkları API'leri kullanarak bu verileri gösterir. Yani kullanıcı, sosyal medya sitesine girmiş olduğu verilerin www.kiminismi.com'da kaynak veriler gösterilemesinden dolayı şikayetçi olamaz. İlgili sosyal medya sitesine giriş yapıp "Arama sonuçlarında çıkmak istemiyorum" benzeri ayarı etkinleştirip listelemelerden çıkmak için manuel işlem yapmak zorundadır. Bu bağlamda Kiminismi tamamen yasal yükümlülüklerini yerine getirmiş gerekli izinleri API kullanarak sosyal medya sitesinden almıştır.

- Sitenin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya üyelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dahildir. Kiminismi, bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

- Kullanıcılar, sitenin sunduğu çeşitli hizmetleri kullanırken, genel ahlaka, yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere ve ilgili uluslararası mevzuata uymakla yükümlüdür. Yapmış olduğunuz sorgulamaların genel ahlaka ve kanunlara aykırı olması nedeniyle Kiminismi hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya ait olacaktır.

- Kiminismi , sitenin Kullanıcılarına kesintisiz olarak veya belli bir şekilde hizmet vermeyi hiçbir şekilde taahhüt etmemektedir.

- Kiminismi, yasalara aykırı olmayan çeşitli teknolojik araçlar yardımıyla, sitenin Kullanıcıları hakkında bilgi toplama ve bu bilgileri reklam yayın sisteminde ve içerik sisteminde kullanma hakkına sahiptir.

- Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manüel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. Kiminismi, normal bir Kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

- Kiminismi link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

- Kiminismi'da yapılan sorgulamaları ekibimiz dönem dönem kontrol etmektedir. Sorgulama terimlerinde eleştiri, hakaret, küçük düşürme, özel ve gizli bilgileri afişe etme, karalama gibi durumların meydana getireceği maddi manevi zarar ve kayıplardan doğacak hukuksal problemlerde Kiminismi sorumlu değildir bunlar sorgulamayı yapanı bağlar. Şirket yada şahıs tarafından resmi yollarla yapılan müraacatlarda Kiminismi sorgulama yapan kullanıcının IP adresini paylaşmakla yükümlüdür.

- Bu sayfada yer alan kullanım şartlarıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, münhasıran Türk hukukuna ve İstanbul Kadıköy mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.